Kim jesteśmy? Poznaj naszą pracownię


projekt 44 240 to autorska pracownia architektury tworzona przez zespół śląskich młodych architektów i inżynierów. Swoją pracę wykonujemy z ogromną pasją i zaangażowaniem, dzięki czemu możliwe jest świeże, indywidualne, a przede wszystkim wyjątkowe podejście do każdego z powierzonych nam projektów.

Specjalizujemy się w nowoczesnym designie, który możemy zaprezentować w architekturze, jak i urbanistyce. Realizujemy projekty dla budownictwa mieszkaniowego jedno i wielorodzinnego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sektora biurowo-usługowego oraz projekty obiektów inżynierskich.Przygotowując projekt kierujemy się dobrem Inwestora, chcąc spełnić Jego potrzeby i marzenia, projektując zgodnie z zasadami funkcjonalności, ergonomii, estetyki oraz ekonomii, dzięki czemu mamy dla Klienta najlepsze propozycje. W swojej pracy nieustannie poszukujemy najbardziej optymalnych rozwiązań materiałowych i technicznych, aby umożliwić Inwestorom realizację budynku o unikalnym, nowoczesnym i ponadczasowym wyglądzie.Oferujemy pełną obsługę procesu "koncepcja - pozwolenie na budowę" począwszy od analizy przestrzennej poprzez koncepcję architektoniczno-urbanistyczną, projekt budowlany, projekt wykonawczy kończąc na oddaniu budynku do użytkowania. W trosce o czas Klienta zajmujemy się obsługą formalno – prawną oraz reprezentujemy Inwestora przed organami administracji architektoniczno – budowlanej.

NASZ ZESPÓŁ


mgr inż. arch., inż. bud. Tomasz Oszek

Właściciel, główny projektant architektury, absolwent wydziału Architektury Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz absolwent Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Tytuł inżyniera budownictwa uzyskał w 2013 roku, a tytuł magistra inżyniera architekta w 2019 roku.

Doświadczenie zdobywał podczas kariery zawodowej i praktyk studenckich. W pracy zawodowej wyznaje zasadę "mniej znaczy więcej". Do każdego projektu podchodzi indywidualnie, tworząc niecodzienną architekturę.

mgr inż. Szymon Połata

Główny projektant konstrukcji, właściciel Pracowni Architektoniczno – Konstrukcyjnej Monolit, absolwent Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Tytuł magistra inżyniera budownictwa uzyskał w 2015 roku.

Doświadczenie zdobywał podczas kariery zawodowej i praktyk studenckich. W pracy asertywny, podchodzi do projektowania z rozsądkiem.

inż. arch. Marta Maniara-Remiorz

Asystent projektanta architektury, absolwentka wydziału Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Tytuł inżyniera uzyskała w 2017 roku.

Doświadczenie zdobywała podczas odbywania praktyk studenckich i pracy zawodowej. Do zespołu dołączyła w 2018 roku. W pracowni zajmuje się projektowaniem architektonicznym oraz organizacją pracy w biurze. Podchodzi do projektowania z dokładnością i kreatywnością.

inż. arch. Dominika Zawisza 

Asystent projektanta architektury, absolwentka wydziału Architektury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Tytuł inżyniera uzyskała w 2018 roku.

Doświadczenie zdobywała podczas udziału w licznych studenckich konkursach architektonicznych, praktyk studenckich, a od 2018 roku pracując w naszej pracowni nad różnorodnymi projektami. W szczególności zajmuje się projektowaniem architektonicznym, wykonywaniem wizualizacji oraz szaty graficznej. Podchodzi do projektowania z zaangażowaniem i dbałością o każdy detal.

mgr inż. Mateusz Baranowski

Asystent projektanta konstrukcji, absolwent wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Tytuł magistra inżyniera uzyskał w 2019 roku.

Doświadczenie zdobywał podczas praktyk studenckich oraz w biurze projektowym jako asystent projektanta oraz asystent biegłego sądowego w dziedzinie budownictwa i szkód górniczych. Zasilił zespół naszej pracowni w kwietniu 2019 roku. Jego specjalnością są konstrukcje budowlane, instalacje oraz kosztorysowanie robót budowlanych. W projektowaniu stawia na bezpieczeństwo i trwałość przyjętych rozwiązań.

Dominika Czogała

Asystent projektanta architektury, studentka czwartego roku Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku architektura.

Przyjemność sprawia jej tworzenie projektów koncepcyjnych oraz rysunków technicznych.

Do zespołu dołączyła w lipcu 2019 roku. Jako stażystka stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności.